Autor filmu

Jiří Zeiner - producent, režisér, kameraman, básník, Sahaja jogín. Nadšený návštěvník workshopů osobnostního rozvoje, hlavně improvizace a dialogického jednání.
Absolvent FAMU, katedry kamery. Jako kameraman a producent natáčí většinou dokumenty pro televizní společnosti jako BBC, Discovery Channel, National Geographic, FoxTV, NHK, MTV a mnoho dalších.
Stacks Image 48
Necítím se být výhradním režisérem, spíše pokorným služebníkem příběhu. Indiánským jménem by se dalo říct: "Ten, který pomáhá příběhu na svět." Filmový příběh beru jako syntézu spolupráce mnoha osobností, vlivů a elementů.
Jiří Zeiner
Ještě před studiem na FAMU získal řadu ocenění za režii a autorství jeho nezávislých a nekomerčních filmů. Tyto ceny rozdal, pokud to byly vázy. Zbytek až na tři kousky putoval do popelnice. Nevytvářel totiž filmy pro uznání, ale pro to úžasné mystérium tvorby.
Díky respektu k tehdejším sečtělým režisérům nešel studovat režii, ale přihlásil se na katedru kamery. Nakonec zachycení obrazu filmovou kamerou ho velmi fascinovalo. Příběhy však psal dále. Většinou končili ve složce Tvorba na jeho Macu. Poslední dobou se tyto příběhy hlásí o slovo stále silněji. Rozhodl se tedy, že natočí dvacetiminutovou ukázku hraného filmu pro koproducenty. Tento příběh však začal žít intenzivně vlastním životem. Rozrůstá se a nabaluje na sebe další peripetie a také postavy a tím i herce a členy štábu. Příběh si přeje být řečen a nezbývá než tomu pomoci.
Stacks Image 11
"Nevím proč si tento příběh vybral, zrovna mně. Vždyt moje profese je kameraman. Je to ale nesmírně intenzivní a stálé. Nebudu se tedy bránit a jdu do toho."
Jiří Zeiner

Další aktivity souvisejíci s profesí režiséra

Improvizované divadlo

Stacks Image 44
Stacks Image 40
Pár let se věnuje improvizaci většinou na půdě Mensy Praha a studuje fenomén napojení se v přítomné vteřině. S několika přáteli a herci založili improskupinu "Improdva a více"

Sbírka básní, písničky povídky

Stacks Image 23
Lásko pupen raší
Lásko pyl se snáší
lásko květy prší
Lásko strom má duši

Lásko kouzelná si
Z trávy máš dnes vlasy
Z květů tisíc očí
Celý svět se točí

Lásko letí ptáci
Lásko čas se vrací
Lásko vždyť jsme přece
stále v jedné řece

Hudba a text: Jiří Zeiner
Stacks Image 46
Stacks Image 54
Stacks Image 50
Stacks Image 21